Vysvětlení pojmu TFP:
Zkratka TFP (z anglického termínu Time for Prints, volně přeloženo „čas za fotky“) je dohoda mezi fotografem a modelkou o vzájemném využití fotografií, kdy místo finanční odměny získají zúčastnění jako honorář výsledné fotky a dohodnutá práva k jejich užití (nejčastěji jen k vlastní prezentaci).
Jinými slovy model neplatí fotografovi za nafocení prezentačních fotek (fototestu), resp. fotograf neplatí modelu za pózování. Je to tedy nejvýhodnější způsob jak pro model tak i pro fotografa jak přijít k prezentačním fotografiím. Zajímavým, netradičním nápadům a realizacím nabízím toto focení v exteriéru dle projektu a dohody, kde ani jedna ze stran nemá nárok na honorář a fotky tak slouží především k rozšíření portfolia jak mého, tak Vašeho.

Zaujaly Vás mé fotografie a možnost TFP focení? Vyplňte prosím kontaktní formulář níže:
​​​​​​​Máte zajímavý nápad na focení? Víte o nějakém zvláštním a neobvyklém místě? TFP fotografování se netýká pouze modelek, ale každého se zajímavým nápadem. Ozvěte se a můžeme se případně rovnou domluvit. Samozřejmě, že výběr koho budu fotit je na mě, zda je dotyčná/ý vhodnou "tváří" pro mé portfolio, dle zkušeností, vizáže apod. Formou TFP nefotím každého, kdo si o toto focení napíše (akce typu rodinná oslava, svatby, koncerty, firemní večírky apod. opravdu zdarma nefotím).
•    Vzniklé fotografie používám pro rozšíření svého portfolia a prezentace, ty nejlepší použiji pro různé fotosoutěže, realizaci výstav atd.
•    Doba fotografování 1–2 hodiny dle místa a tématu fotografování, místo fotografování Praha.
•    Počet výsledných upravených fotografií je 3 ks v případě jednoho outfitu nebo 6 ks v případě více outfitů.
•    V případě požadavku na více fotografií, než je domluvený počet, je každá další úprava fotografie zpoplatněna částkou 300,-Kč/ks.
•    Do fotografií je zakázáno zasahovat a jakkoli je upravovat (barevné úpravy, měnit obsah, provádět výřezy atd.).
•    V případě zveřejnění na Vašich FB stránkách, webu atd. lze jedině s uvedením autora a odkazu (tedy ©Soňa Šerá + odkaz na web, FB nebo IG).
•    Dohoda TFP automaticky neznamená, že nebudete muset za fotky vůbec nic platit, náklady na focení totiž nejsou jen čas a práce, ale též fotografický materiál a jeho zpracování, práce dalších spolupracovníků apod. Proto je třeba i při TFP dohodnout, jaké budou tyto náklady a kdo se na nich bude v jaké míře podílet, což je odvislé hlavně od toho, kdo a jak bude chtít fotky následně použít – podepsaná dohoda mezi oběma stranami.
•    Veškeré náklady na fotografie nenesu zcela automaticky, pokud není uvedeno jinak.
•    TFP platí pro exteriér, vizáž dle typu projektu.
•    U TFP focení nedávám žádné náhledy! Fotografie ke zveřejnění vybírám sama, upravené snímky v plném rozlišení pouze digitální cestou v poměru stran 2:3
•    Neupravené fotografie, ani originály v RAW formátu neposkytuji! Doba dodání upravených fotografií závisí na momentální vytíženosti.
•    TFP je jednorázové, stejně tak se může jednat o dlouhodobou spolupráci (záleží na projektu).
•    TFP dohoda upravuje možnosti využití Vaší fotografie k reklamním účelům a k mé propagaci. Mohu tedy se snímkem libovolně nakládat. V praxi to znamená, že se snímek objeví na mých webových stránkách, FB, na serverech zabývajících se focením apod.
•    U modelek mladších 18 let, vyžaduji podpis zákonným zástupcem.
•    V případě komerčního využití mě kontaktujte.
•    Na fotografie se vztahují autorská práva (Fotograf je jediným vlastníkem autorských práv k pořízeným fotografiím).
•    Práva a povinnosti obou stran jsou přesně specifikovány ve smlouvě o pořízení a užití fotografií tzv. Model Release (Dohoda o užití fotografií – Soňa Šerá TFP). Prosím, pozorně si tuto smlouvu před fotografováním přečtěte!
Odeslat zprávu
Děkuji za Vaši zprávu, odpovím Vám co nejdříve to bude možné. Soňa Šerá
**Souhlas se zpracováním osobních údajů
Souhlasím s podmínkami TFP fotografování a zpracováním osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů za účelem podání nabídky na fotografování nebo jeho zprostředkování. Osobní údaje nebudou využívány k marketingovým účelům ani poskytnuty jiným osobám. Přečetl/a jsem si obsah dohody o užití fotografií - Soňa Šerá TFP a souhlasím s ní.
Back to Top