Záleží pouze na domluvě, které prostředí k fotografování vybereme a které se nejvíce hodí k dohodnutému stylu. Potřebný čas na focení bývá zhruba 30-180 minut. Je lepší mít více času, než spěchat na úkor kvality snímků. Samozřejmě se čas liší podle obtížnosti a povahy fotografování. Styl fotek Před focením si ujasníme, jaký styl chceme fotit. Během focení sice často přichází nové nápady a dochází k úpravám plánu, ale je dobré mít počáteční představu. Jak pózovat? Jak se tvářit? Jak vypadat na fotkách skvěle? Co mám vlastně dělat?
Při samotném focení vám sdělím svou představu, řeknu jak máte stát, kam se máte dívat, jaké pocity vyjádřit. Jsem vašim "režisérem" a vy jste hlavní postavou v našem společném projektu. Zkuste si fotografování představit jako film, kde hrajete hlavní roli a vžijte se do této role. Mně se bát nemusíte, vážně nekoušu :D Celá spolupráce je pak příjemnější. Nebojte se experimentovat. To, že se nám půlka fotografií nepovede, vůbec nevadí, nám jde o těch našich pár záběrů, o ty TOP fotky.
Vizáž 
Pokud máme domluvenou, přijde vizážistka, která Vás nalíčí podle Vašich požadavků, případně provede úpravu vlasů. Počítejte s tím, že líčení protáhne dobu focení.
Volte raději přirozenost 
Určitě je mnohem lepší využít Vaši přirozené krásy, než použít nějaký těžký make-up (tady samozřejmě záleží na typu focení), stačí trocha pudru na tváře, lesk na rty, jemné oční stíny. Nezapomeňte na manikúru a pečlivou úpravu vašich rukou i nohou, protože budou důležité na mnohých fotografiích. Doporučuji klasickou francouzskou nebo průsvitný lak. Make-up použijte ten, na který jste zvyklá, avšak raději volte ten s matnou bází. Prosím nepoužívejte na fotografování make-upy ani pudry s leskem nebo se třpytkami. Můžete přidat trochu více řasenky než obvykle, zvýrazníte tak Vaše oči.
Co na sebe, když se jdete fotit? 
Buďte nadčasoví a originální Měkoučký svetr, kožená bunda, kostkovaná košile nebo midi sukně, proužky, úzké džíny, vezměte s sebou nějaký pléd, šál apod. Není dobré vzít si oblečení, které je vám nepříjemné a neznámé, nepohodlné a takové ve kterém se necítíte. Vezměte si s sebou oblečení, ve kterém Vám bude dobře. Použití vzorů raději střídmě - jestliže už má jedna fotografovaná osoba oblečení se vzory nebo potisk, snažte se vyhnout, aby někdo další měl také vzory apod. Vyhněte se velkým logům a nápisům, protože opět odvedou pozornost. Chceme, aby vynikla Vaše tvář, osobnost a emoce.
Sezónní oblečení 
Samozřejmě chceme, aby Vaše nafocené snímky měly nějaký smysl. Je vhodné tedy přizpůsobit oblečení sezóně (v létě určitě nenosíte džíny a svetr či mikinu a na podzim a v zimě zase letní šaty apod.). Například, pokud fotografujeme v létě, ženy si vezmou šaty a sandály, chlapi košili nebo triko s krátkým rukávem a šortky nebo letní kalhoty (které také můžete srolovat), atd.
Vrstvení 
Jedno z mých nej - styl "cibulka" :) (vrstvy oblečení pak sundáváme jako bychom olupovali cibuli). V letních měsících, to může být asi těžší, ale během všech ostatních ročních obdobích, určitě oblečení navrstvit. Máme pak mnohem více možností různých stylů při focení.
Plánujte dopředu 
Ujistěte se, že jste dali si dostatek času na přemýšlení o všech podrobnostech. Plánujte tak, aby jste věděli co chcete na fotkách mít zachyceno. Vyzkoušejte před focením nový účes, make-up tak, aby jste byli vždy spokojení sami se sebou. Věnujte pozornost oblečení, ve kterém se přijdete fotit. Proč je to důležité? Vzhledem k tomu, že těsné oblečení, ponožky, podprsenky, spodní prádlo zanechávají nevzhledné stopy na kůži, které pak mohou při focení docela pokazit výsledný efekt (pruh od ponožek vám nedovolí vzít si sandály a stopy od ramínek podprsenky bude vyžadovat vyřazení korzetu a šaty s holými rameny).
Změny outfitu 
Pokud čas a možnosti dovolí, přineste si s sebou více druhů oblečení a doplňků k němu, vždy je výhodou, když je z čeho při focení vybírat. Zajistíte si tím fotografie, které budou originální a nebudete mít pocit, že jsou tak nějak pořád stejné. Nezapomeňte na doplňky jako jsou boty, ozdoby, klobouky a čepice, spony a mašle do vlasů, pro muže motýlka nebo kravatu a další zajímavé věci, které máte většinou doma nevyužité. Nesoustřeďujte se na jednu věc a nebojte se experimentovat.
Obutí Pokud plánujete vzít si boty na podpatcích, určitě v nich ale necestujte na místo focení, ale vezměte si pohodlné boty, které Vám pomohou dostat se z bodu A do bodu B bez bolesti. Stačí si jen vyměnit je tak, jak budete potřebovat.
Glamour 
Nepodceňte přípravu a udělejte si na sebe čas. Zajděte si na manikúru, udělejte si pedikúru, nezapomeňte se oholit. Naložte se do vany a nezapomeňte se natřít tělovým krémem. Neuškodí pleťová maska na obličej a důležitá je i úprava obočí. Pamatujte na všechno. Pokud máte zájem o vizážistku přijďte na čas, nenalíčená, jen s umytou hlavou. Vizážistka se o vše postará. Pokud nemáte o vizážistku zájem, v tom případě přijďte již připravená/nalíčená a učesaná.
Co sebou? 
Spoustu druhů oblečení, zkuste vše doladit do detailu tak, aby se styl k sobě hodil. Prádlo, šperky, boty, punčochy, krásně vypadají korzety, podvazkové pásy, košilky, kožešinky, prádlo v různých barvách, černé a bílé hladké kalhotky bez krajek. Doplňky: šátky, pásky, brože, šperky, korálky, řetízky, náušnice, náramky. Vezměte vše, v čem se cítíte dobře, a vybereme spolu.
Závěrem 
Diskutujte se mnou, pište, ptejte se, pomůžu Vám zúžit vaše rozhodnutí, nebo směr, zaměřit se na nějaké téma, stejně jako se ujistěte, že Vaše oblečení je možné kombinovat na místech vybraných pro focení. Pokud máte jakékoliv dotazy, pak neváhejte a kontaktujte mne.
Kupte si s sebou na focení květiny a ovoce. Někdy kytka nebo hrozen vína dělá na fotkách divy. 
Je čas se přesvědčit.
A poslední zásadní a velmi důležité pravidlo: Ať už si vezmete s sebou na focení cokoliv, nezapomeňte hlavně dobrou náladu ☺
Back to Top