Často také dostávám dotazy co vše je potřeba na focení svateb, jak dlouho rezervovat termín, jak probíhá úhrada, předání snímků, co je vše možné a další různé dotazy. Zde ty nejčastější:
Co obsahuje svatební focení? 
Emailovou komunikaci s klientem. Osobní schůzku před svatbou, kde si probereme vaše představy, podrobnosti, program apod. Práci fotografa v terénu, dle rozsahu vybraného balíčku.
Jak dlouho před svatbou je třeba focení objednat? 
Ideální je zamluvit si fotografa ihned poté, co znáte termín svatby. Během svatební sezóny se termíny rychle plní a proto je dobré být připraveni.
Kde fotíte svatby? 
Fotografuji převážně v Praze a Středočeském kraji. Není ale problém kamkoli za Vámi dojet. Fotím po celé ČR.
Lze pořídit předsvatební foto? 
Záleží pouze na Vás, kdy si budete přát pořídit předsvatební snímky. 
Není cena za svatební focení poměrně vysoká?
Ze začátku se to tak jeví, avšak samotné focení je jen jedna z mnoha položek, kterou svatební fotografování obsahuje. Kvalitní "technika" je základem (technika je v hodnotě menšího nového automobilu a průběžně je stále obměňována). "Čas" samotný strávený focením na svatbě je pouze zlomkem z celkového množství času, který je potřeba fotografiím a novomanželům věnovat (stahování fotografií do PC, výběr fotografií, převod formátů, korekce expozice, základní úpravy, doostření, pokročilé úpravy, retuš...) + předsvatební schůzky, telefonáty, e-maily,...
Je nutná osobní schůzka před svatbou?
Ano, určitě je toto setkání vhodné. Ideální čas je asi 14 až 30 dní před svatbou. Tato schůzka slouží k vzájemnému pochopení a vyslechnutí hlavně Vašich představ a přání o podobě fotografií, probereme vše důležité, co si přejete nafotit, jak bude obřad probíhat, kdy a jak Vám odevzdám hotové snímky a další důležité detaily, které je lepší si sdělit osobně. Každému doporučuji schůzku s fotografem. Minimálně zjistíte, jak Váš fotograf vypadá :o).
V jaké podobě dostaneme snímky?
Elektronickou cestou. V případě zájmu Vám mohu nabídnout výrobu svatební fotoknihy, také vám mohu nabídnout tisk fotografií, nebo fotografie na flash disku. Záleží na domluvě.
Kolik dostaneme fotografií?
Počet fotografií je vždy orientační, dávám všechny povedené a neplatíte žádný příplatek za fotografie navíc. 
Kdy za svatební fotografování platíme?
Vždy se hradí nevratná rezervační záloha na termín ve výši 5 000 Kč, následně doplatek v hotovosti nejpozději den před svatbou. Platby za případný tisk, expresní dodání apod. vždy před započetím s prací.
Je třeba zaplatit zálohu za rezervaci termínu?
Ano. Pro závaznou rezervaci je třeba složit zálohu minimálně ve výši 5 000,-Kč. Až po složení zálohy bude termín pro vás rezervován. Záloha je použita na úhradu za fotografické služby. Následně doplatíte zbývající část.
Co když zruším termín svatebního focení? Co se stane se zálohou?
Rezervační záloha je nevratná! Rezervováním Vašeho termínu odmítám další klienty a přicházím tak o zakázky. Pokud za sebe na Váš termín najdete "náhradníky"(jiné snoubence), pak je možnost vrácení zálohy.
Můžete nám předběžně rezervovat termín, než se rozhodneme? Termín může být závazně rezervován pouze složením zálohy.
Budete naše snímky prezentovat na Vašich stránkách?
Snímky prezentuji vždy pouze s Vašim souhlasem. Pokud souhlasíte se zveřejněním, umožníte dalším párům utvořit si lepší představu o mé práci. Pokud přidáte po svatbě Vaši referenci, zda jste byli spokojeni, značně to pomůže dalším klientům při výběru svatebního fotografa.
Co se děje po vypršení doby, na kterou jsme si Vás najali?
Domluvíme se na dalším postupu, pokud si budete přát dobu focení prodloužit je to možné za předem známé ceny. 
Vadí když budou naši hosté také fotografovat?
Preferuji co nejmenší počet fotoaparátů na svatbě, budu tak moci dělat svou práci co možná nejlépe.
Požadujete během focení občerstvení?
Na Vaší svatbě pracuji většinou celý den bez přestávky a tak určitě uvítám možnost se u Vás občerstvit a nabrat energii na další fotografování.
Viděl/a jsem na internetu krásné fotky, můžete nás také tak nafotit? Ano, pošlete mi inspiraci a Vaše přání předem a domluvíme se.
Máme na svatbě nabitý program a málo času na focení. Je možné svatební párové fotky vyfotit jiný den?
Ano, v zahraničí dokonce bývá běžné že se novomanželé fotí v jiný den. Detaily dohodneme.
Pro více dotazů mě kontaktujte:
sonasera.foto@gmail.com
Back to Top